PL | EN | HE
  • Facebook

Wydarzenia

Wizyta grupy izraelskich edukatorów

7 lipca zgodnie z coroczną tradycją gościliśmy na Grochowie grupę edukatorów izraelskich przebywających w Polsce w ramach wizyty studyjnej, organizowanej przez Instytut Polski w Tel Awiwie.

czytaj dalej

Spotkanie w Kibucu Warszawa

26 kwietnia Mania Cieśla ze Stowarzyszenia imienia Szymona An-skiego wygłosiła prelekcję poświęconą historii grochowskiego kibucu na spotkaniu „Wiosenne sprzątanie Kibucu”, zorganizowanym przez Żydowską Ogólnopolską Organizację Młodzieżową i Miasto Jest Nasze.

czytaj dalej

„Miasto kroków” - kibucowe spacery w Muzeum Warszawskiej Pragi

22 kwietnia w Muzeum Warszawskiej Pragi odbyło się transdyscyplinarne seminarium „Miasto kroków”, poświęcone fenomenowi spacerów miejskich i ich rosnącej popularności. Prelegenci i prelegentki rozmawiali między innymi o spacerach organizowanych przez Stowarzyszenie imienia Szymona An-skiego.

czytaj dalej

Kibuc Grochów w Programie 2 Polskiego Radia

22 marca w audycji „Słuchaj świata” w Programie 2 Polskiego Radia można było posłuchać dyskusji o przywracaniu pamięci o polskich Żydach. W rozmowie udział wzięła Mania Cieśla ze Stowarzyszenia imienia Szymona An-skiego.

czytaj dalej

Wizyta izraelskiej młodzieży na Grochowie

7 marca Grochów odwiedziła młodzież pod opieką przewodników z organizacji HaNoar HaOved VeHaLomed.

czytaj dalej

Warsztaty w Gimnazjum nr 22 im. gen. P. Szembeka przy ulicy Boremlowskiej

12 grudnia odbyły się kolejne warsztaty w szkole na Grochowie, w Gimnazjum nr 22 im. gen. P. Szembeka przy ulicy Boremlowskiej.

czytaj dalej

Spotkanie z seniorami w Centrum Społecznym PACA 40

Spotkaniem z seniorami w Centrum Społecznym PACA 40 zakończyliśmy nasz projekt popularyzujący historię Kibucu Grochów w dzielnicy Praga-Południe

czytaj dalej

Kibuc Grochów na pikniku „Witryna: Grochów”

6 września Stowarzyszenie imienia Szymona An-skiego wzięło udział w pikniku „Witryna: Grochów”, święcie lokalnych organizacji pozarządowych, miejskich aktywistów i gastronomii na Grochowie.

czytaj dalej

Kibuc Grochów podczas Warszawy Singera

28 sierpnia podczas Festiwalu Warszawa Singera można było wysłuchać wykładu członkini Stowarzyszenia Mani Cieśli pod tytułem „Z listu kibucniczki, czyli o historii kibucu Grochów”.

czytaj dalej

Letni spacer po Grochowie i pokaz filmu „Mateczka”

27 lipca odbyło się wydarzenie „Letni spacer po kibucu Grochów i okolicach”, a po spacerze w Klubokawiarni Kicia Kocia można było obejrzeć film „Mateczka” w reżyserii Konrada Toma i Józefa Greena.

czytaj dalej

1 | 2 | 3 | 4